ردیاب ,بیوتارا ,حساسیت ,دلیل ,پیدا ,الکترون ,ردیاب بیوتارا ,فلزات آهنی ,تشخیص بدهد ,میزان حساسیت ,منبع تولید

ردیاب بیوتارا یکی از ردیابهای دونفره میباشد به این صورت که با کمک این ردیاب میتوان هر نوع فلز یا فضای خالی یا سفال و خشت های پخت شده را در خاک ردیابی و پیدا کند.

ترک ها توانشتند این نوع ردیاب که نام آن را ردیاب بیوتارا گذاشته اند که قادر است عمق و شعاع نامشخص و نامعلوم را برای پیدا کردن هرنوع فلزی و سفالی ردیابی کند با توجه به کاربرد ردیاب بیوتارا هیچ شرکت معتبر اروپایی و آمریکایی اقدام به ساخت این نو ردیاب نکرده است .

نکته قابل توجه این دستگاه این است که ژنراتور یا منبع تولید سیگنال در این ردیاب هیچ کار خاصی انجام نمیدهد .دستگاه را خاموش کنید .می بینید نتیجه با زمانی که دستگاه روشن است هیچ تفاوتی ندارد.یعنی بودن و نبودن دستگاه هیچ تاثیری در عملکرد آنتن ها ندارد.

ردیاب بیوتارا

مکانیزم کاری ردیاب بیوتارا

در کا تمام اجسام از نظر مغناطيس پذیری سه نوع هستندکه این ویژگی به دلیل داشتن حرکت الکترون ها می باشد.گردش الکترون ها به دو صورت است.گردشی مدور حول هسته و گردشی مدور حول محور خود است دقیقا مانند حرکت وضعی و چرخشی زمین.بنابر این الکترون دارای دو حرکت نوع حرکت است که عبارتند از حرکت مداری و حرکت پرخشی.قاعدتا تمام مواد یا دیا مغناطیس هستند و یا پارامغناطیس و فرو مغناطیس میباشند.دیامغناطیس به دلیل حرکت مداری الکترون ها میباشد و دو پدیده دیگر به دلیل حرکت چرخشی الکترون ها میباشد.

 گشتاور چرخشي الكترونهاي دسته ای از مواد به این صورت هستند که از گشتاور مداري الكترونهای آنها بیشتر است. اتم با دو قطبی که در حالات ماده به وجود می آید که در حالت عادي و در نبود ميدان خارجي به شكل كاتوره‌اي می باشد ولي بعد از اعمال ميدان، نظم خاصي در جهت ميدان مي‌گيرند. ولي با از بين رفتن ميدان خارجي، اين نظم نيز از بين مي‌رود.افزایش دما خاصيت پارامغناطيسي و فرومغناطيسي را كاهش مي‌دهد. به همين دليل يكي از راههاي تضعيف آهنربا، حرارت دادن آن است.این کار باعث میشود که ردیاب بیوتارا زباله یا موادی ازین قبیل را پیدا نکند.

شرایط بهتر کارایی ردیاب بیوتارا

در هوای سرد این ردیاب بخوبی کار نمیکند چرا که میزان حساسیت این ردیاب به فلزات بسیار افزاریش می یابد و بهترین زمان برای کاوش با بیوتارا در هوای گرم بالای ۲۵ درجه و رطوبت خیلی پایین است .توصیه میشود در شب و یا هوای خنک و سرد از این ردیاب استفاده نکنید.دوستانی که اطلاعات بیشتری در فیزیک دارند بهتر متوجه میشوند.

ویژگی های ردیاب بیوتارا :

  • ردیاب دو نفره بیوتارا ردیابی برای یافتن هر شی در خاک است.
  • سبک و قابل حمل.
  • ارزان و قابل تهیه برای بیشتر افراد.
  • دارای حساسیت زیادبه سفال و خشت های پخته.
  • دارای حساسیت زیاد به خاک دست خورده و جا بجا شده.
  • حساسیت زیاد به آهن و فلزات آهنی.
  • حساسیت کم به فلزات غیر آهنی.
  • میتواند فضاهای خالی را تشخیص بدهد.
  • قادر است هر نوع جا به جای خاک را تشخیص بدهد.
  • میتواند هر نوع شی را پیدا نماید.

تفکیک دقیقی این ردیاب در پیدا کردن اجسام ندارد کار اصلی این ردیاب تنها پیدا کردن آشفتگی میدان های مغناطیسی اجسام است .ردیاب های آنتنی به دلیل این که بیشتر از هر چیزی تحت تاثیر عامل انسانی و دخالت اپراتور عمل مینماید نمیتوانند ابزار قابل اعتمادی باشند.این ردیاب چون توسط دو نفر مورد استفاده قرار میگیرد نمیتواند خیلی دقیق باشد.قیمت فروش این ردیاب ۱۱۰۰ لیر ترک است.اما در ایران به قیمتهای بسیار بالایی به فروش میرسند.

اجزای تشکیل دهنده ردیاب بیوتارا دو میله با ارتجاع بالایی که به منبع تولید کننده سیگنال متصل هستند .هیچ سیگنال یا فرکانسی از این منبع تولید و ارسال نمیشود تنها ابزاری برای گول زدن خریدار خوش خیال است.ردیاب دو نفره بیوتارا به دلیل اینکه تحت تاثیر میدان های متفاوت مغناطیسی قرار میگیرد.میزان حساسیت این ردیاب به فلزات آهنی به دلیل دارا بودن خاصیت مغناطیسی شدید بسیار زیاد است.این ردیاب آهن و یا فلزات آهنی را بهتر و بیشتر از هر نوع فلز دیگری میتواند تشخیص بدهد.علاوه بر آهن بیوتارا میتواندبه سفال و خشتهای کوره دیده را به دلیل ماهیت مغناطیسی آنها حساسیت نشان بدهد.

آهن بالا ترین میزان حساسیت بیوتارا به شما نشان خواهد داد.

هنگام کار با این دستگاه بهتر است شم یونیت را ازآنتن ها جدا کنید و راحت کاوش کنید.

یونیت اصلی هیچ عملکردی ندارد.فقط برای گول زدن خریدار است.

 

فلزیاب مهندس سلطانی 09100061388


فلزیاب ارزان پرقدرت حرفه ای09909061300 ردیاب ,بیوتارا ,حساسیت ,دلیل ,پیدا ,الکترون ,ردیاب بیوتارا ,فلزات آهنی ,تشخیص بدهد ,میزان حساسیت ,منبع تولید

ردیاب دونفره بیوتارا 09100061388منبع : فلزیاب ارزان پرقدرت حرفه ای09909061300ردیاب دونفره بیوتارا 09100061388
برچسب ها : ردیاب ,بیوتارا ,حساسیت ,دلیل ,پیدا ,الکترون ,ردیاب بیوتارا ,فلزات آهنی ,تشخیص بدهد ,میزان حساسیت ,منبع تولید